Koronka do Bożego Miłosierdzia

Jedynym ratownikiem człowieka jest Jezus Chrystus, a kołem ratunkowym, jaki nam daje jest Koronka do Bożego Miłosierdzia. W tej modlitwie przypominamy sobie to, co się stało przed dwoma tysiącami lat. To, że Jezus swoim życiem, swoim cierpieniem zapłacił za nasze zbawienie. Jezus zapłacił swoją krwią, by odkupić nasz grzech. Chrystus mówił do św. Faustyny: „Kapłani będą ją podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku” oraz „Chociażby grzesznik był najzatwardzialszy, jeżeli choć raz zmówi tę koronkę, dostąpi łask z nieskończonego miłosierdzia Mojego”.

[thaudio href=”http://www.mlodzi.com.pl/Strona/90.mp3″][/thaudio]

Pytania:

1. O której godzinie powinno się odmawiać Koronkę do Bożego Miosierdzia? O piętnastej

2. Kto nauczył siostrę Faustynę tej modlitwy? Pan Jezus

3. Co Pan Jezus obiecał tym, którzy choć raz odmówią koronkę? Dostąpią Jego miłosierdzia.