W dniach od 3 do 4 października odbyła się pielgrzymka parafialna do Gniezna, Lednicy, Lichenia i Kalisza. W pierwszym dniu naszego pielgrzymiego szlaku udaliśmy się do Gniezna – pierwszej stolicy Polski. Tam zwiedziliśmy katedrę, gdzie mogliśmy obejrzeć słynne Drzwi Gnieźnieńskie, na których został upamiętniony żywot św. Wojciecha. W katedrze znaleźliśmy także chwilę na modlitwę przy konfesji św. Wojciecha, gdzie znajdują się jego relikwie. Następnie udaliśmy się na pola Lednickie. To tam miał miejsce chrzest Polski w 966 roku, a dzisiaj jest to miejsce, gdzie od 1997 roku o. Jan Góra zaprasza młodzież na ogólnopolskie spotkanie. Wizyta w tym miejscu była okazją, by przejść Rybę – symbol chrześcijaństwa, a także nad Jeziorem Lednickim odnowić sakrament Chrztu Świętego. Wieczorem dotarliśmy do Lichenia, gdzie uczestniczyliśmy w mszy św. i wieczornej procesji maryjnej. Niedzielne dopołudnie było czasem indywidualnego zwiedzania i modlitwy w Sanktuarium Licheńskim. W drodze powrotnej do Leśnej odwiedziliśmy Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. W tym miejscu podczas Koronki do Bożego Miłosierdzia zawierzaliśmy rodziny naszej Parafii.