Każdy święty ma podobno taki czas chodzenia po linie nad przepaścią. Tak było i z Teresą. Tata z niepokojem patrzył na nastoletnią córkę, która żadnego spotkania z przyjaciółmi, żadnej zabawy w mieście nie opuściła.

[thaudio href=”http://www.mlodzi.com.pl/Strona/45.mp3″][/thaudio]

Postanowił w końcu umieścić ją w klasztorze sióstr augustianek, które w Ávila prowadziły wtedy pensjonat dla dziewcząt, które przede wszystkim uczyły się tam dobrych manier, dobrego zachowania i wszystkiego, co powinna wiedzieć i umieć przyszła żona i mama. Uczyły się szyć, haftować, ale też ładnie pisać i liczyć.

[thaudio href=”http://www.mlodzi.com.pl/Strona/46.mp3″][/thaudio]

Pytania:

1. Kto najbardziej martwił się postępowaniem św. Teresy?
Tata i starsza siostra Maria.

2. Co zrobił tata, żeby Teresa zmieniła swoje zachowanie?
Umieścił ją w pensjonacie prowadzonym przez siostry.

3. Gdzie znajdował się pensjonat, w którym tata umieścił swoją córkę Teresę?
W Avila przy klasztorze sióstr augustianek pod wezwaniem Matki Bożej Łaskawej.