Św. Józefina Bakhita

Szczęśliwa

W Sudanie przyszła mieszkała dziewczynka, która miała trzech braci i trzy siostry. Gdy  miała 8 lat została porwana przez arabskich handlarzy. Tak była zestresowana tym wydarzeniem, że zapomniała swojego imienia. Porywacze nazwali ją Bakhita – co oznacza szczęściara. Bakhita trafiła do niewoli do włoskiego ambasadora. Gdy ambasador wrócił do Włoch oddał ją na pewien czas do klasztoru. Tam Bakhita poznała swojego prawdziwego Pana – Jezusa Chrystusa. Tylko jemu chciała od tej pory służyć.

[thaudio href=”http://malygosc.pl/files/12/11/28/112811_15_sciezka_15.mp3„][/thaudio]

W klasztorze spędziła 40 lat spełniając różne posługi. Gdy była furtianką, z radością i uśmiechem na twarzy witała wszystkich przychodzących do domu zakonnego. Gdy siostry wychodziły do pracy do szkoły ona szła do kaplicy, by się za nie modlić. Gdy umarła wielu ludzi przybyło na jej pogrzeb, by pożegnać pogodną Afrykankę.

Pytania:

1. Co oznacza imię Bakhita?

2. Skąd pochodziła i kim była św. Bakhita.

1 DSC_4981