Bł. Luigi i bł. Maria Quattrocchi

Święta rodzina

Piątkowe roraty rozpoczęliśmy od bitwy na głosy. Z jednej strony do konkursu stanęły dziewczyny, z drugiej strony chłopcy. Zadanie obu drużyn polegała na zaśpiewaniu jednej zwrotki i refrenu hymnu roratniego. Wygrać miała ta drużyna, która zrobiła to lepiej i głośniej. Szanse były wyrównane. Ks. Proboszcz ogłosił wynik, że obie drużyny wygrały.

Ostatnimi naszymi bohaterami tegorocznych rorat byłi małżonkowie: bł. Luigi i bł. Maria. Kiedy poznali się on miał 24 lata, był szanowanym adwokatem, ona była cztery lata młodsza – była szanowanym pedagogiem. Ślub wzięli w jednej z bazylik Rzymu. Ich życie zmieniło się kiedy na świat przyszły ich dzieci. W sumie mieli dwóch synów i dwie córki. Luigi postanowił nawet nie palić, żeby nie być złym przykładem dla swoich dzieci.

[thaudio href=”http://malygosc.pl/files/12/11/28/112826_16_sciezka_16.mp3„][/thaudio]

Małżonkowie poświęcili i oddali swoją rodzinę Sercu Jezusowemu. Wspólnie z dziećmi spędzali każdą wolną chwilę dnia. Spędzali z nimi czas wakacji, dokładnie przygotowując im ciekawy plan wakacyjnych wojaży. Kiedy dzieci były już większe małżonkowie każdy dzień rozpoczynali od porannej mszy św. Dwaj synowie zostali księżmi: jeden diecezjalnym w diecezji rzymskiej, drugi trapistą, a jedna z ich córek wstąpiła do Karmelu w Mediolanie. Podczas ich beatyfikacji na placu św. Piotra obecne było troje ich dzieci.

Pytania:

1. Komu bł. Luigi i bł. Maria poświęcili swoją rodzinę?

2. Od czego zaczynali dzień bł. Luigi i bł. Maria?