W niedzielne popołudnie nasza parafia dostąpiła wielkiego zaszczytu – w nasze parafialne progi zawitał gość z nieba czyli Święty Mikołaj. Przybył do grzecznych dzieci – i tych małych i tych dużych, tych grzecznych i tych mniej grzecznych.

Nasz Gość przybył w asyście Aniołka i Diabełka. Dostojny Gość najpierw wylądował na lotnisku „Wielidroga” w Siennej, skąd piękną bryczką zaprzęgniętą w dwa rumaki dojechał do leśniańskiego kościoła.  A tu tłum ludzi uzbrojonych w balony i płonące pochodnie entuzjastycznie powitał niebieskiego przybysza.

 

 Na cześć Świętego Mikołaja sportowcy z LKS Leśna wypuścili w niebo świecące lampiony (właściwie to usiłowali to zrobić w czym bardzo skutecznie przeszkodził im silny wiatr – ale dziękujemy za dobre chęci).

 

 Za to wiatr został pokonany przez dzielnych strażaków z OSP Sienna, którzy pokazem ogni sztucznych rozgrzali panujący chłód i rozświetlili ciemności jakie nastały w Leśnej. 

 

 Święty Mikołaj zrobił nam małą „multimedialną klasówkę” z wiedzy o Jego życiu. Rywalizowały dwa zespoły – Aniłków i Daibełków. Wynik = REMIS: 3:3.

 

A tu sztab Świętego Mikołaja. Wybija godzina zero – 16 pomocników wraz z anielsko-diabelską asytą przygotowują się do szturmu na domy grzecznych dzieci.

 

 

Święty Mikołaju – DZIĘKUJEMY za pobyt wśród nas. Zapraszamy za rok! Już czekamy!