WŁOCHY 

Termin: 10 – 17.09.2024r.

I DZIEŃ – KRAKÓW – BARI – MONTE SAN ANGELO

Przelot na trasie Kraków – Bari. Bari – bazylika z relikwiami św. Mikołaja oraz grobem królowej Bony. Przejazd na Monte San Angelo. Nocleg.

II DZIEŃ – MONTE SAN ANGELO – VIESTE

Monte San Angelo – sanktuarium św. Michała Archanioła w miejscu jego objawień. Uroczysta Msza Św. Dziękczynna za 50- lecie parafii. Po południu Vieste – czas wolny nad morzem. Powrót do San Angelo. Nocleg.

III DZIEŃ – SAN GIOVANNI ROTONDO

San Giovanni Rotondo – Bazylika św. Ojca Pio; antyczny kościółek Matki Bożej Łaskawej; muzeum klasztorne z pamiątkami po św. Stygmatyku. Nocleg w ok. Neapolu.

IV DZIEŃ – SALERNO – AMALFI – POSITANO

Salerno – katedra z relikwiami św. Mateusza Ewangelisty. Rejs do Amalfi. Amalfi – katedra z relikwiami św. Andrzeja Apostoła. Positano – miasteczko zawieszone na skale. Wybrzeże Amalfitańskie zostało wpisane na listę UNESCO. Czas wolny, rejs powrotny do Salerno. Nocleg.

V DZIEŃ – NEAPOL – POMPEJE

Neapol – kościół św. Józefa i Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej z grobem o. Dolindo, katedra św. Januarego. Pompeje – ruiny miasta zniszczonego podczas wybuchu Wezuwiusza w 79r., sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Nocleg.

VI DZIEŃ – MATERA – GROTTE

Matera – miasteczko zawieszone na skale głębokiego wąwozu. Zwiedzanie dzielnicy Sassi, dawnego centrum miasta, z domami wykutymi w skale, które ze względu na wyjątkowe walory architektoniczne zostało wpisane na listę UNESCO. Grotte di Castellana – kompleks jaskiń z niezwykłymi formacjami skalnymi, podziemnymi jeziorami oraz tzw. Białą Grotą. Nocleg.

VII DZIEŃ – OSTUNI – ALBEROBELLO

Ostuni – zwane „białym miastem”, dzięki swojej charakterystycznej zabudowie, przypominającej Santorini. Alberobello – miasto wpisane na listę UNESCO ze słynnymi „trulli”, domkami z kamiennymi dachami w kształcie szpiczastego stożka. Nocleg.

VIII DZIEŃ – BARI – KRAKÓW

Przejazd na lotnisko. Przelot na trasie Bari – Kraków.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

CENA:

 

1990 PLN + 580 EUR – dla grupy liczącej min. 40 osób

 

CENA ZAWIERA:

– przelot na trasie Kraków – Bari – Kraków

– 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2 – osobowe. Dopłata do pokoju 1 – osobowego 210 EUR)

– 2 posiłki dziennie (śniadania i obiadokolacje)

– przejazdy autokarem wg programu

– opiekę pilota

– składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

– składkę na Turysytyczny Fundusz Gwarancyjny

– zestawy słuchawkowe tour quide

– ubezpieczenie KL i NNW (zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych)

CENA NIE ZAWIERA:

– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz przewodników lokalnych (płatne pilotowi na miejscu 120 EUR)

– dojazdu z parafii na lotnisko i z powrotem

ZAPISY  W  ZAKRYSTII  OD  29 PAŹDZIERNIKA 2023 r.