Od wtorku w naszej Parafii przebywa grupa 17 osób z Toluca w Meksyku. Przez te dni młodzież realizuje program przygotowany przez Diecezjalny Komitet Światowych Dni Młodzieży. Młodzi zwiedzali: obóz Auschwitz Birkenau, miasto Oświęcim, Elektrownię na Żarze, sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu, Kaplicówkę, Koniaków, Żywiec, Golgotę Beskidów, Dolinę Zimnika. Sobota była dniem, w którym młodzież spędziła w naszej Parafii. Wspólnie z Parafianami modlili się podczas mszy św., po czym przystąpili do prac porządkowych wokół kościoła. Kolejnym punktem programu był tradycyjny polski obiad na plebanii. Po pysznym cieście i kawie młodzi wyruszyli do Aquaparku. Następnie znaleźli czas na międzynarodowe potyczki w piłkę plażową. Wieczorem odbył się grill dla naszych młodych gości oraz rodzin, które ich goszczą. Meksykanie zaprosili wszystkich do poznania ich muzyki i tańców.

Każdy dzień kończymy wspólnym Apelem Jasnogórskim przy grocie Matki Bożej. Każdy Apel kończył się błogosławieństwem relikwiami: w czwartek – św. Jana Pawła II, w piątek – św. Faustyny, natomiast w sobotę – Krzyża Świętego i Dwunastu Apostołów.