W poniedziałek, 25 lipca 2016 r., pożegnaliśmy goszczącą w naszej parafii grupę 17 osób z Toluca w Meksyku – uczniów katolickiej szkoły prowadzonej przez Maristas Młodzież przebywała u nas od wtorku 19 lipca w ramach Dni Młodzieży w Diecezji. Dla naszej Parafii był to piękny i błogosławiony czas. Tym trudniej było nam pożegnać się z tak wspaniałą młodzieżą. Na pamiątkę pobytu w naszej Parafii, nasi goście pozostawili tradycyjny meksykański prezent – ręcznie wykonane Drzewo Życia, przedstawiające Matkę Bożą z Guadelupe. Po zapakowaniu bagaży, pożegnaniu, podczas którego nie zabrakło łez wzruszenia, ksiądz Proboszcz udzielił młodym błogosławieństwa na dalszy pielgrzymi szlak. Najbliższe dni młodzież spędzi w Zatorze, skąd będzie codziennie dojeżdżać na wydarzenia centralne Światowych Dni Młodzieży. W przyszły poniedziałek wyruszą do Rzymu, gdzie zakończą swoją pielgrzymkę po Europie.

Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim rodzinom, które gościły młodzież z Meksyku, za otwartość domów i serc. Pragniemy podziękować także wszystkim, którzy pomogli w organizacji dnia zaangażowania społecznego (soboty).