Modlić się za żywych i umarłych
Błogosławiony Czesław

[thaudio href=”http://www.mlodzi.com.pl/Strona/97.mp3″][/thaudio]

W połowie XIII wieku Wrocław szturmowali Tatarzy. Przerażeni mieszkańcy uciekli przed straszliwym pożarem i schowali się w lasach. Tylko na zamku wrocławskim bronił się książę Henryk II Pobożny. Święty Jacek – dominikanin wziął do ręki monstrancję z Najświętszym Sakramentem, wyszedł na mury miasta i poprowadził procesję. I stał się cud… Kule zamiast spadać na zamek, wracały i trafiały w najeźdźców.

Pytania:

  1. Do jakiego zakonu należał bł. Czesław? Do dominikanów
  2. W jaki sposób bł. Czesław obronił Wrocław przed Tatarami? Wyszedł na mury miasta i poprowadził procesję z Najświętszym Sakramentem w ręku i głośno błagał Boga o ratunek.
  3. Z jakimi świętymi był zaprzyjaźniony bł. Czesław? Ze św. Dominikiem i św. Jackiem