Dzienniczek

Było to w Wilnie, w czwartek, 1 czerwca 1933 roku. Do klasztoru sióstr Matki Bożej Miłosierdzia wszedł ksiądz Michał Sopoćko. Od razu zwrócił uwagę na siostrę Faustynę. Nawet nie domyślał się, jak wielką nosi w sobie tajemnicę.

[thaudio href=”http://www.mlodzi.com.pl/Strona/87.mp3″][/thaudio]

To dla niego było wielkim szokiem. Po raz pierwszy spotkał siostrę Faustynę, a ona powiedziała mu, że go już poznała wcześniej. Od tej pory ks. Michał stał się jej kierownikiem duchowym. Poprosił ją by opisywała wszystkie swoje spotkania i rozmowy z Panem Jezusem. I tak powstał „Dzienniczek”. Pierwsze zdanie napisała w lipcu 1934 roku, a ostatnie w czerwcu 1938 roku. „Dzienniczek” składał się z 6 zeszytów i dziś jest najczęściej na świecie tłumaczoną polską książką.

Pytania:

  1. Jak nazywał się spowiednik siostry Faustyny? ks. Michał Sopoćko
  2. Co Pan Jezus powiedział siostrze Faustynie o ks. Sopoćce? Oto mój wierny sługa, on ci pomoże wypełnić wolę moją na ziemi.
  3. Jak nazywa się zeszyt, w którym siostra Fustyna spisywała swe rozmowy z Panem Jezusem? „Dzienniczek”