Roraty 2014 – dzień XI

Kategorie: Roraty

Św. Teresa szczerze chciała służyć Panu Bogu, z Nim często rozmawiać, dużo się modlić. Jednak w klasztorze, do którego wstąpiła, za zgodą papieża karmelitanki nie musiały już tak surowo pościć, jak kiedyś. Mogły też wychodzić do miasta, wyjeżdżać do rodziny i przyjmować gości, kiedy chciały. W klasztorze wciąż było pełno ludzi.

W takich warunkach trudno było o ciszę, a nawet o czas na modlitwę.

Św. Teresa zauważyła że częściej przebywa z ludźmi niż z Panem Bogiem. I bardzo jej z tym było źle.

Pytania:

1. Na jakiej górze mają początek karmelici?
Na górze Karmel.

2. Co św. Teresie zaczęło przeszkadzać w klasztorze?
Zbyt częste rozmowy z ludźmi spoza klasztoru.

3. Co to jest rozmównica?
Miejsce w klasztorze, gdzie zakonnicy rozmawiają z gośćmi.