We wtorek, 11 listopada 2014 r., w naszej Parafii odbył się Wieczór Patriotyczny. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. proboszcz Piotr Sadkiewicz, a kazanie wygłosił ks. prałat Stanisław Podziorny. Po Mszy św. odbył się wspólny śpiew pieśni patriotycznych, który poprowadził Pan profesor Andrzej Biegun z Krakowskiej Akademii Muzycznej i Opery Krakowskiej przy akompaniamencie Sebastiana Niemczyckiego. Podczas śpiewu mogliśmy obejrzeć prezentację multimedialną „Krótka historia Polski w obrazach”. Na zakończenie udaliśmy się przed obelisk, gdzie wspólnie modliliśmy się w intencji poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz złożyliśmy wieńce i świece.

Przeżywany przez nas Wieczór Patriotyczny zgromadził sporą rzeszę, nie tylko naszych Parafian, ale także osób spoza naszej Parafii. Była to szczególna okazja do okazania patriotyzmu i modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

Zapraszamy do wysłuchania kazania ks. prałata Stanisława Podziornego, które było prawdziwą ucztą duchową i lekcją patriotyzmu. Wygłoszone słowo bardzo poruszyło uczestników uroczystości, czego dowodem były spontaniczne gromkie brawa na zakończenie kazania.

[thaudio href=”http://www.mlodzi.com.pl/Strona/36.mp3″][/thaudio]