W sobotę, 29 listopada 2014 r., odbyła się parafialna pielgrzymka do Wiednia. 105 uczestników wyjazdu swoje pielgrzymowanie rozpoczęło od udziału w mszy św. w polskim kościele św. Józefa na Kahlembergu. Jest to szczególne miejsce, z którego król Jan III Sobieski rozpoczynał odsiecz wiedeńską. Historię tego miejsca i kościoła opowiedział nam proboszcz – ks. Roman Krekora. Po mszy św. udaliśmy się na zwiedzanie wnętrz zamku Schonbrunn. Kolejnym etapem naszej pielgrzymki było piesze zwiedzanie starego miasta, podczas którego zobaczyliśmy: Ratusz, Parlament, Operę, Teatr, Hoffburg, Katedrę św. Szczepana. Znaleźliśmy także czas na odwiedzenie Adwentowych Jarmaków znajdujących się w kilku miejscach Wiednia.

Gdyby ktoś z Pielgrzymów dysponował zdjęciami dobrej jakości z pielgrzymki do Wiednia proszę o przesłanie na adres lukasz@mlodzi.com.pl

Zdjęcia nadesłane

Foto: Iwona Hernas

Foto: Ryszard Piecuch