W niedzielę, 6 kwietnia 2014 r., mieliśmy okazję do pięknego przeżycia Wielkiego Postu i złożenia wielkopostnej  jałmużny. Na parkingu przy kościele odbywała się akcja oddawania krwi i zapisu do Banku Szpiku Kostnego. Włączaliśmy się w tę wyjątkową akcję charytatywną, w której w dosłowny sposób naśladowaliśmy Chrystusa Miłosiernego. On uratował nasze życie, bo oddał Swoją za nas krew. My też mogliśmy uratować czyjeś życie oddając swoją krew czy szpik kostny. Małą kroplą krwi można dać tak wiele – radości, szczęścia, uśmiechu a przede wszystkim zdrowia a nawet życia.

Do oddania krwi zgłosiło się 74 osób, z których po badaniach lekarskich krew oddało 61 osób. Tak więc Bank Krwi wzbogacił się o 27,5 litra tego bezcennego płynu życia. Do Banku Szpiku Kostnego dopisła się 1 osoba. W sumie w Banku Szpiku jest już zarejestrowanych 550 osób.

Dziękujemy wszystkim krwiodawcom za ich bezinteresowne otwarcie na bliźniego. Dziękujemy też Paniom Pielęgniarkom, Lekarzom z Katowickiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa za ich ciężką pracę. Słowa podziękowań za życzliwość i pomoc kierujemy do Pani Gospodyni oraz Pani Basi za przygotownaie dla ekipy ambulansu obidu.

\O akcji można przeczytać także tutaj.