uBoga droga

Ojca Świętego Franciszka

W drugim dniu rorat naszym bohaterem był Ojciec Święty Franciszek. Przed wyborem na Stolicę Piotrową był kardynałem Buenos Aires w Argentynie i nazywał się Jorge Bergoglio. Jako kardynał mieszkał w prostym mieszkaniu, podróżował autobusami i metrem. Często spędzał swój wolny czas w dzielnicach, gdzie zamieszkiwali ludzie biedni. Dzielnice te nazywano slumsami lub fawelami. Domy tam wykonane były z płyt i różnych odpadów. Wielu ludzi bardzo ceniło sobie te osobiste wizyty kard. Bergoglio.

[thaudio href=”http://malygosc.pl/files/13/11/15/515207_C59AcieC5BCka202.mp3″][/thaudio]

Kard. Bergoglio, gdy został papieżem nie zapomniał o najuboższych i odrzuconych. Pierwszą swoją pielgrzymkę odbył na Wyspę Lampedusę, na którą na łodziach przypływa wielu emigrantów z Afryki.

Pytania:

1. Jak przed wyborem nazywał się papież Franciszek?

2. Jak nazywają się dzielnice ubogich w Buenos Aires?

DSC_5801