Za pośrednictwem s. Assumpty, pochodzącej z naszej Parafii, otrzymaliśmy podziękowanie z Wybrzeża Kości Słoniowej za przekazane przez nas ofiary we wrześniu 2012 roku.

Drogi Księże Piotrze i Drodzy Parafianie!

Właśnie dziś otrzymałam pewne wiadomości od moich wspołsióstr z Wybrzeża Kości Słoniowej, które przekazały mi podziękowania i podzieliły się, komu i jak mogły pomóc dzięki pieniądzom ofiarowanym przez Was we wrześniu na potrzeby naszych misji.

Część pieniędzy przekazałam wspólnocie Sióstr z naszej placówki z Wybrzeża Kości Słoniowej z Bonoua, gdzie mamy dzieci niepełnosprawne, najczęściej porzucone, albo sierot.

Drugą część przekazałam do Anyama, gdzie siostry wykorzystały pieniądze na drobne  potrzeby dzieci  ze świetlicy ASLO (Przyjaciele Świętego Orione). Udało się też pomóc chłopczykowi w wieku około trzech  lat o imieniu YEO IDRISSA, który potrzebował operacji, a jest sierotą i opiekuje się nim jego babcia. W miarę potrzeb siostry wspomagaja chorych z grupy ALLER PLUS LOIN ( PÓJŚĆ DALEJ), wszyscy zarazeni wirusem HIV. I tak ostatnio pani o imieniu FATOU, która jest chora na AIDS i  na gruźlicę, potrzebowała natychmiast przetoczenia krwi, udało się jej pomóc dzięki pieniądzom, które zostały ofiarowane przez  Was.

Niech każdy uśmiech i otarta łza dzięki Waszej pomocy Dobry Bog przekształci w łaski dla każdego i każdej z Was.

Pozdrawiam i pamiętam w modlitwie – siostra M.Assumpta

List z Wybrzeża Kości Słoniowej

Tłumaczenie listu:

Czcigodny Ksieze Proboszczu, drodzy bracia i siostry w Chrystusie!

Gdy otrzymaliśmy Waszą pomoc finansową, przyjęliśmy ją z wielką radością: my i nasze niepełnosprawne dzieci.Pomogła nam ona na uregolowanie niektórych potrzeb jak: zakup art. żywnościowych,  lekarstw, zapłacenie rachunków na wodę i elektryczność i inne.

Wzruszyla nas Wasza hojność i zapisała się głęboko w naszych sercach. Dziękujemy za okazane nam zaufanie, gdyż otworzyliście Wasze serca na apel siostry Assumpty, która mówiła Wam o naszych trudnościach i potrzebach.

Drodzy przyjaciele zechciejcie przyjąć szczere podziękowania od nas Sióstr Orionistek i od naszych niepełnosprawnych dzieci.

Słowa nie są w stanie wyrazić naszych emocji, dlatego też niech wszystko zostanie zawarte w tym jednym slowie: Dziękujemy! Wyrazamy je w naszych jezykach macierzystych: Awanou,Barka,asante,Nansi,Apke…

Niech Bóg Wam błogosławi i obdarzy obfitością łask.

ALLELUJA! NIECH CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁY

OGARNIE WAS SWOIM POKOJEM I RADOSCIĄ! ALLELUJA!

Siostra Jacqueline Sawadogo  i siostry ze wspólnoty