Bł. Matka Teresa z Kalkuty

nie ma słowa „niemożliwe”

Agnes urodziła się w albańskiej rodzinie. Kiedy miała 18 lat postanowiła wstąpić do zakonu loretanek. Została wysłana do pracy w placówce zakonnej w Indiach. Tam uczyła w szkole bogate dzieci. Pewnego dnia przechodząc uicami Kalkuty zobaczyła umierającego człowieka. Zrozumiała, że jej miejsce jest blisko ludzi biednych i umierających. Ubiera tradycyjny strój sari i wychodzi na ulice Kalkuty, aby pomagać ubogim. Zakłada Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości. Siostry tego zgromadzenia każdego dnia wstają o 4:30 i pierwsze 1,5 godziny dnia spędzają na adoracji Chrystusa, by móc następnie oddać się pracy potrzebującym.

Szczególnym skarbem dla Matki Teresy był cudowny medalik. Podczas swojego życia rozdała ludziom czterdzieści tysięcy cudownych medalików.

[thaudio href=”http://malygosc.pl/files/12/11/28/112738_10_sciezka_10.mp3„][/thaudio]

Pytania:

1. Gdzie Matka Teresa znalazła pierwszego umierającego na ulicy?

2. Jaką broń nosiła zawsze przy sobie Matka Teresa?