św. Augustyn

szukał i znalazł

W IV w. w Tagaście, w północnej Afryce, urodził się Augustyn. Zaraz po urodzeniu jego mama naznaczyła go znakiem krzyża, ale rodzice nie ochrzcili chłopca. Choć jego mama – św. Monika była chrześcijanką zdecydowała, że ochrzci syna później. Zresztą w tamtych czasach chrzczono w większości dorosłych. Augustyn był zdolnym dzieckiem. Niestety z czasem zaczął sprawiać problemy: kradł, oszukiwał kolegów, okłamywał rodziców i nauczycieli. Ciągle były z nim kłopoty.

 

[thaudio href=”http://malygosc.pl/files/12/11/28/112725_09_sciezka_09.mp3„][/thaudio]

Gdy miał 32 lata, czynił sobie wyrzuty sumienia, że musi w końcu zerwać z grzesznym życiem. Ciągle obiecywał sobie, że od jutra zacznie nowe życie. Jednak nigdy mu to nie wychodziło.

Pytania:

1. Gdzie urodził się św. Augustyn?

2. Jak nazywała się mama św. Augustyna?

1 DSC_4753