Roraty 2012 – dzień IX

Kategorie: Roraty

św. Augustyn

szukał i znalazł

W IV w. w Tagaście, w północnej Afryce, urodził się Augustyn. Zaraz po urodzeniu jego mama naznaczyła go znakiem krzyża, ale rodzice nie ochrzcili chłopca. Choć jego mama – św. Monika była chrześcijanką zdecydowała, że ochrzci syna później. Zresztą w tamtych czasach chrzczono w większości dorosłych. Augustyn był zdolnym dzieckiem. Niestety z czasem zaczął sprawiać problemy: kradł, oszukiwał kolegów, okłamywał rodziców i nauczycieli. Ciągle były z nim kłopoty.

 

Gdy miał 32 lata, czynił sobie wyrzuty sumienia, że musi w końcu zerwać z grzesznym życiem. Ciągle obiecywał sobie, że od jutra zacznie nowe życie. Jednak nigdy mu to nie wychodziło.

Pytania:

1. Gdzie urodził się św. Augustyn?

2. Jak nazywała się mama św. Augustyna?

1 DSC_4753