Jakby to powiedział Mały Książe: „przyjaźń to oswajanie drugiego”. Dzisiejszym tematem naszych kolonijnych rozważań była przyjaźń. Temat bardzo bliski każdemu z nas, bowiem chyba nie ma osoby, która nie miałaby przynajmniej jednego przyjaciela lub przyjaciółki. Dziękowaliśmy Bogu za naszych przyjaciół, ale równocześnie zastanawialiśmy się nad tym co jest konieczne by nasze przyjaźnie były jak najlepsze.

Dzisiaj wyruszyliśmy na wycieczkę do Kątów Rybackich, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Zalewu Wiślanego. Odbyliśmy także rejs statkiem „Krystyna” po Zalewie Wiślanym. I tu czekała nas nielada atrakcja, bowiem każdy z nas mógł przez chwilę być kapitanem statu i zasiąść za sterami. Po południu udaliśmy się na zajęcia sportowe na sali gimnastycznej w pobliskiej szkole. Wieczorem odbyła się msza św. oraz pogodny wieczór. Cały dzień zakończyliśmy modlitwami wieczornymi i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.