56 55 54 52 53 51 49 50 48 47 468 grudnia 2011 r., w czwartek, przeżywaliśmy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Jest to dzień szczególny zwłaszcza dla dzieci i młodzieży Maryjnej, które w tym dniu obchodzą swoje święto, a także dla dzieci klas II, którym w tym dniu księża poświęcili Medaliki Niepokalanej.

W czasie Mszy św. o godz. 17:30 dzieci ze Wspólnoty Dzieci Maryji przyjęły Cudowny Medalik Niepokalanej. Po Mszy św. dzieci wraz z rodzicami przeszły do salki pod kościołem na wspólne spotkanie przy stole. Tam czekała na dzieci niezwykła niespodzianka – wizyta św. Mikołaja. Święty obdarował dzieci prezentami, a dorosłych cukierkami. Na zakończenie spotkania każde z dzieci otrzymało małą figurkę Niepokalanej. Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzisiejszego święta naszej grupy.

Obecnie wspólnota Dzieci i Młodzieży Maryjnej liczy 35 osób. Spotkania tej grupy odbywają się w każdą sobotę o godz. 14:00. Grupa czynnie włącza się w życie parafii poprzez przygotowanie niedzielnej liturgii, opiekę nad zaniedbanymi grobami na naszym cmentarzu, odwiedziny chorych przed świętami. Dzieci i młodzież serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszej grupy!

W IV Niedzielę Adwentu, tj. 18 grudnia, grupa Dzieci i Młodzieży Maryjnej organizuje tradycyjny kiermasz świąteczny, na którym będzie można zakupić stroiki świąteczne wykonane przez dzieci. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na działalność grupy (rekolekcje, dni wspólnoty, zakup zniczy i kwiatów na zaniedbane groby).