Śmierć papieża

Nawrócenie Lisy

Po pamiętnej Niedzieli Zmartwychwstania 2005 roku, kiedy papież na błogosławieństwe Urbi et Orbi nie mógł wypowiedzieć ani słowa, stan Jego zdrowia pogarszał się z dnia na dzień. W piątek Stolica Apostolska podała, że Jan Paweł II jest w ciężkim stanie. Od tej wiadomości do Watykanu zaczęły przybywać tłumy ludzi, zwłaszcza młodych, którzy modlili się o powrót do zdrowia dla papieża. Ojciec Święty, gdy dowiedział się o tym, że bardzo wielu młodych modli się na Placu Świętego Piotra powiedział: „Szukałem Was, teraz Wy przyszliście do mnie”.

Papież odszedł do domu Ojca w sobotę 2 kwietnia 2005 r., w Wigilię Święta Bożego Miłosierdzia, o godzinie 21:37. Po Jego śmierci zaczęły się dokonywać cuda. Wielu ludzi zerwało z swoim dotychczasowym, grzesznym życiem i po wielu latach przerwy przystąpiło do sakramentu pokuty. Kościoły na całym świecie wypełniły się wielką ilością ludzi. A na sam pogrzeb Jana Pawła II do Rzymu przybyło kilka milionów ludzi.

Pytania:

1. Jan Paweł II umarł wieczorem w sobotę poprzedzającą święto, które sam ustanowił. Jakie to było święto?

2. O której godzinie zmarł Jan Paweł II?