Światowe Dni Młodzieży w Toronto

Uzdrowienie Pauliny

 

Jan Paweł II bardzo kochał młodych ludzi. Wielokrotnie powtarzał nawet, że pomimo wieku, starości czy choroby ciągle czuje się młody. Bowiem, jak mówił, w Chrystusie zawsze człowiek jest młody. W roku 1985 papież wprowadził Światowe Dni Młodzieży, które odbywają się co dwa lata. Sam przewodniczył następującym Dniom Młodzieży: Rzym, Włochy – 1985, Buenos Aires, Argentyna – 1987, Santiago de Compostela, Hiszpania – 1989, Częstochowa, Polska 1991, Denver, USA – 1993, Manila, Filipiny – 1995, Paryż, Francja 1997, Rzym – Włochy – 2000, Toronto, Kanada – 2002.

Podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto w Kanadzie rozpętała się potężna burza. Wiatr zerwał zniszczył nawet część papieskiego ołtarza. Gdy całą sytuację zobaczył Jan Paweł II, pomodlił się przez chwilę i pobłogosławił niebo. Nagle burza ustąpiła i pojawiło się słońce.

Pytania:

1. Ile lat miał Jan Paweł II, kiedy przyjechał do Toronto na Światowe Dni Młodzieży?

2. Jak nazywa się stolica Kanady?