Spotkanie z Łucją

Z wdzięczności do Matki Bożej

 

Zamach na Jana Pawła II miał miejsce w rocznicę objawień Fatimskich. 13 maja 1917 roku trójce pastuszków: Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji. Maryja objawiała się im od maja do października wzywając do nawrócenia. Zapowiedziała także II wojnę światową, jeśli ludzie nie nawrócą się i nie powrócą do Boga.

Objawiła im także tajemnicę dotyczącą biskupa w białej sutannie wychodzącego na wzgórze na którym był krzyż. Przechodził on przez wielkie miasto w połowie zrujnowane. Gdy doszedł do szczytu góry, klęcząc przed wielkim krzyżem, został zabity przez żołnierzy pociskami z broni palnej i strzałami z łuku. Po zamachu na Jana Pawła II – Łucja przypomniała sobie o tej tajemnicy. Miała wtedy już ponad 70 lat i była karmelitanką.

W rok później spotkała się z papieżem, który 13 maja 1982 roku przyjechał do Fatimy, by dziękować Matce Bożej za uratowane życie. Drugi raz spotkała się z Janem Pawłem II w 2000 roku, kiedy papież beatyfikował jej kuzynów Franciszka i Łucję.

Łucja umarła w 2005 roku w wieku 98 lat, na ponad miesiąc przed śmiercią papieża Jana Pawła II.

Pytania:

1. Dlaczego Jan Paweł II po zamachu pojechał do Fatimy?

2. Jak nazywają się błogosławieni kuzyni siostry Łucji, którzy jak ona widzieli Matkę Bożą i rozmawiali z Nią?

3. Kiedy umarła siostra Łucja i ile wtedy miała lat?