Nominacje do nagrody „Viventi Caritate”  

Ks. Piotr Sadkiewicz, Janina Dłuska i Fundacja Polish Orphanty Charity – to nominowani do tegorocznej nagrody „Viventi Caritate”, czyli „Żyjącemu Miłością”. Laureata poznamy w poniedziałek, 18 października, w 9. Rocznicę tragicznej śmierci bp. Jana Chrapka. Wyróżnienie przyznawane jest przez Fundusz Biskupa Jana Chrapka, działający przy radomskiej Caritas.

Ks. Sadkiewicz z Leśnej koło Żywca jest m. in. inicjatorem powstania Klubu Honorowych Dawców Krwi, Banku Szpiku Kostnego. Zorganizował również akcję podpisywania deklaracji pośmiertnego oddawania organów do przeszczepu. Janina Dłuska z Radomia jest działaczką społeczną i autorką opowiadań dla dzieci. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczyła na wsparcie ubogich i niepełnosprawnych dzieci. Dzięki jej staraniom główna aleja w Parku Kościuszki w Radomiu nosi imię Biskupa Jana Chrapka. Natomiast Fundacja Polish Orphanty Charity została założona przez polskich emigrantów w Kanadzie. Niesie pomoc sierotom na całym świecie. Od 6 lat współpracuje z gminą Radom. Rozwija program stypendialny dla uzdolnionych dzieci będących w trudnej sytuacji materialnej.

Wręczenie nagrody poprzedzi Eucharystia w radomskiej katedrze. Następnie przewidziany jest koncert z udziałem Anny Seniuk i Roberta Grudnia. Ofiary złożone podczas Mszy świętej zostaną przekazane na dofinansowanie programu stypendialnego dla niepełnosprawnych dzieci, realizowanego przez Fundusz Biskupa Chrapka.

 Informacja za KAI (15.10.2010r.)

http://ekai.pl/diecezje/radomska/x34033/radom-nominowano-osoby-do-nagrody-quot-viventi-caritate-quot-czyli-quot-zyjacemu-miloscia-quot/