XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

ODPUST KU CZCI ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

29 września 2024 r.

1. Przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła. Każdy kto dziś pobożnie uczestniczy we mszy św., jest w stanie łaski uświęcającej, przyjmie Komunię św., odmówi nakazane modlitwy oraz wykluczy przywiązanie do grzechu, może zyskać odpust zupełny czyli darowanie kary doczesnej za popełnione grzechy.

Dzisiejsza Msza św. wieczorna będzie wyjątkowo o godz. 1700. Podczas tej Mszy św. ksiądz biskup udzieli sakramentu bierzmowania.

2. Dzisiejszą uroczystością odpustową kończymy roczny Jubileusz 50-lecia Parafii. Za rok, w dniach 19-21 września naszą Parafię nawiedzi Figura Świętego Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano. Będzie to jednocześnie czas rekolekcji parafialnych.

3. Od jutra msze św. wieczorne w dni powszednie i niedziele będą o godz. 1730. Od wtorku – 1 października zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe, które będą o godz. 1645.

4. Na czwartkowe nabożeństwo i Mszę św. szczególnie zapraszamy Róże Różańcowe.

5. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi św. od godz. 1630.

6. Do chorych udamy się z posługą sakramentalną w sobotę – 5 października w godz. od 800 do 1100. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

7. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w poniedziałek 7 października o godz. 1800. Spotkanie z rodzicami i kandydatami do sakramentu Bierzmowania będzie w czwartek 10 października o 1800.

8. Wychodząc z kościoła można wesprzeć powodzian. Do skarbonek przy wyjściu można składać dowolne ofiary, które przekażemy na konto CARITAS.

• w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima

• we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus