XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

22 września 2024 r.

• w poniedziałek – wspomnienie św. Pio

• we wtorek – święto rocznicy poświęcenie kościoła katedralnego

• w piątek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo

• w sobotę – wspomnienie św. Wacława

2. W przyszłą niedzielę jubileuszowy odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła, kończący Rok Jubileuszowy 50-lecia powołania Parafii. Kazania i sumę odpustową odprawi Ksiądz Biskup Piotr Greger. O godz. 1100 suma odpustowa pod przewodnictwem, ks. biskupa. zapraszamy wszystkich parafian – szczególnie Panie z KGW, Strażaków, poczty sztandarowe, Radę Parafialną, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci komunijne w strojach komunijnych, służbę liturgiczną i wszystkie grupy parafialne. Prosimy przygotować sztandary i feretrony. W tym dniu wieczorna Msza św. będzie wyjątkowo o godz. 1700. Podczas tej Mszy św. ksiądz biskup udzieli sakramentu bierzmowania. Do uroczystości chcemy przygotować się duchowo poprzez adorację Chrystusa w Najświętszym Sakramentem, na którą zapraszamy w sobotę od godz. od 1500 do 1830. W czasie adoracji zapraszamy do spowiedzi św. Na zakończenie adoracji o godz. 1800 wspólnie będziemy się modlić do Św. Michała Archanioła śpiewem litanii.

3. Liturgiczna próba dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania będzie w piątek o godz. 1900. Jeśli to możliwe to zapraszamy również świadków. Spowiedź dla kandydatów, rodziców, świadków i krewnych będzie w sobotę od 1500 do 1800.

4. W związku z tragedią powodzi dziś i za tydzień będzie można składać ofiary do puszek, które przekażemy CARITAS POLSKA .