11 lutego  -wspomnienie Matki Bożej z Lourdes jest równocześnie Dniem Chorych. Dzień ten ustanowił dokładnie 30 lat temu Św. Jan Paweł II. Przy tej okazji zachęcamy do modlitwy za chorych jak również i za tych którzy opiekują się chorymi. 
Przypominamy, że w każdą pierwszą sobotę miesiąca księża z naszej parafii są gotowi odwiedzić każdego chorego. Chęć spotkania należy zgłosić wcześniej w zakrystii. W czasie takiego spotkania chory może się wyspowiadać, przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych oraz Komunię Święta. 
Sakrament Namaszczenia Chorych może przyjąć każdy w ciężkiej chorobie niezależnie od wieku. 
Na czas wizyty księdza należy przygotować: – stół nakryty białym obrusem, – krzyż i świece, dodatkowo można przygotować wodę święconą, oraz szklankę z wodą i łyżeczkę, jeśli była by potrzeba podania choremu wody po komunii świętej. Pięknym zwyczajem jest wychodzenie do drzwi  przed księdza z zapaloną świecą w ręku. 

Przypominamy również, że w naszej parafii funkcjonuje wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych.  Więcej link: https://parafialesna.com/o-parafii/wypozyczalnia-lozek-rehabilitacyjnych/