Drogie dzieci, Szanowni rodzice… miesiąc maj jest pięknym i szczególnym czasem kiedy w kościele oddajemy cześć Matce Bożej. To również miesiąc kiedy obchodzimy Dzień Matki. W związku z obecną sytuacją dzieci nie mogą tak licznie uczestniczyć w nabożeństwach majowych jak dotychczas. Przypominamy jednak, że przy zachowaniu środków ostrożności możecie nawiedzić kościół przez cały dzień czy przyjść na nabożeństwo majowe. 

Mimo trudności chcemy dać naszej Mamie Maryi bukiet laurek od dzieci. Dlatego w przedsionku kościoła będzie koszyczek do którego wasze dziecko może włożyć i zostawić laurkę dla Maryi.

Co trzeba zrobić?

1. Wykonaj- technika dowolna- laurkę dla Matki Bożej

2. Zapisz, lub poproś  rodziców za co dziękujesz Maryi. Np. tak „Matko Boża dziękuję ci za…. Kochających rodziców, koleżanki z przedszkola, zdrowie (wierzę, że dzieciaki wymyślą coś pięknego)

3. Podpisz laurkę (chociaż imieniem)

4. Zostaw w skrzynce w przedsionku

Laurki zostaną złożone przed obrazem Matki Bożej w dniu 26 maja na nabożeństwie majowym, a podziękowania od dzieci zostaną odczytane na tym nabożeństwie.

Nie pozwólmy, żeby nasza Mama Maryja w dniu Mamy była sama…

Dla biorących udział w projekcie przewidziane nagrody. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci. Wierzymy w waszą twórczość.