Moi drodzy. Dziś zatrzymujemy się pod Chrystusowym krzyżem. Krzyżem na którym zawisł Jezus. Co roku w naszym kościele wspólnie adorowaliśmy krzyż w kościele. Dziś jesteśmy proszeni aby to samo uczynić w naszych Domowych Kościołach. Ustaw krzyż na stole- może właśnie ten szczególny krzyż w waszym domu, krzyż który skrywa w sobie historię waszej rodziny, waszych bliskich. Ten Wasz krzyż jest tak samo krzyżem Jezusa. Jezus jest z nami mimo… pomimo wszystko.
Proszę pomyśl dziś o Jego cierpieniu, Jego męce. Tak wiele teraz czytamy, słuchamy o cierpieniach ludzi na całym świecie. Dziś chcemy zatrzymać się przy Jezusie cierpiącym.
Zatrzymajmy się dziś przy krzyżu.
Może warto by w drodze z pracy, ze sklepu choćby z parkingu przy kościele, z przed drzwi naszej świątyni uklęknąć, nawiedzić Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.
Niech ten głód Eucharystii, swobodnego uczestnictwa we Mszy Świętej rozpala nasze serca- teraz do osobistej, rodzinnej modlitwy, a po ustaniu epidemii do jeszcze gorliwszego i częstszego korzystania z tego daru jakim jest Msza Święta i Sakramenty, które swój początek wzięły właśnie z przebitego boku Chrystusa.

Przypominamy również, że dziś pościmy.

Poniżej propozycje modlitw, konferencji, które mogą pomóc nam w przeżywaniu dzisiejszego dnia.


Modlitwa Rodzinna – Wielki Piątek

Tekst z informacją o akcie żalu doskonałego i komunii duchowej