Parafia św. Michała Archanioła w Leśnej koło Żywca jest pierwszą, która przekazała Fundacji Podaruj Radość – prowadzącej w Czańcu przedsiębiorstwo społeczne „Ruah” – wpłatę na uszycie prawie 2 tys. maseczek ochronnych dla pracowników placówek medycznych. Firma szyje je dla szpitali bezpłatnie, ale każdy może wesprzeć produkcję materialnie.

Pierwszym obdarowanym był Szpital Powiatowy w Nowym Mieście Lubawskim. Potem zaczęły się sypać kolejne zamówienia – m.in. ze Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, placówek medycznych w Rzeszowie, Kozienicach, Wadowicach, Brzozowie, Wrocławia, Cieszyna. Do wszystkich tych miejsc, jak i do domów opieki, domów dziecka hospicjów, panie wysyłają maseczki bezpłatnie. Jednakże szybko skończyły się ich własne materiały produkcyjne. Z pomocą przyszli przyjaciele, ale i darczyńcy, którzy zaczęli wpłacać pieniądze na konto Fundacji Podaruj Radość albo na zorganizowaną przez nią zrzutkę „Maseczki, czepki dla służb medycznych, hospicjów”. A także indywidualni klienci, którzy kupując maseczkę w cenie 9,99 zł wspierają dalszą produkcję.

źródło: https://bielsko.gosc.pl/doc/6242905.Parafia-z-Lesnej-ufundowala-prawie-2-tys-maseczek-ktore?fbclid=IwAR2TDrGXODtmwCToydx_vLf_ZDu5fv69xGYFvucUcWBCxEv1L767MjGSLJ4

oraz https://bielsko.gosc.pl/gal/pokaz/6242937.Ruah-szyje-w-Czancu-maseczki-dzieki-pomocy-darczyncow/12#gt