#mojkrzyz

Nasi drodzy parafianie, padła propozycja aby podzielić się historią naszych krzyży. Ten Wielki Piątek będzie inny niż zawsze, nie będziemy mogli zgromadzić się razem w kościele, aby adorować krzyż w czasie Liturgii Wielkiego Piątku, ale nie pozwólmy aby ten dzień na umknął.

W naszych domach jest wiele krzyży, ale zapewne jest taki, z którym wiąże się jakaś historia. Może otrzymałeś GO w spadku od babci z jej rodzinnego domu. Może dostałeś GO od bliskiej ci osoby, a może masz fotografię krzyża z wędrówki po górach… Może to krzyż który stoi w pobliżu Twojego domu, a może mieści się w Twojej dłoni… chcemy poznać w paru zdaniach historię Twojego krzyża…

Co trzeba zrobić:

  1. Zrób zdjęcie krzyża
  2. W kilku zdaniach napisz dlaczego on jest dla Ciebie ważny
  3. Prześlij go do nas przez messengera księdza proboszcza lub księży wikarych
  4. Ustaw GO na stole w Wielki Piątek i przed nim zgromadź swoją rodzinę na modlitwie

Można to zrobić tak

Oto #mojkrzyz

To krzyż  z kościoła parafialnego w Soli. Znajduje się on w ołtarzu głównym. Zawsze imponował mi rozmiarami i wyobrażałem sobie, że Jezus – figura ma ponad 2 metry wysokości i obejmuje każdego modlącego się. Miłość Boga do człowieka jest tak wielka, że serce „nie mieści się” w ciele Jezusa ale jest na zewnątrz- jak by chciało być jeszcze bliżej nas.