KOMUNIKAT PARAFIALNY:

Moi Drodzy, w związku z epidemią koronawirusa prosimy o zapoznanie się z następującymi informacjami:

1. W niedzielę i w tygodniu zostają zawieszone wszystkie nabożeństwa poza Mszami świętymi, a więc Godzinki, Wypominki i Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa.

2. Msze święte będą odprawiane w kościele według stałego niedzielnego. Bardzo prosimy aby ograniczyć uczestnictwo w Mszach św. i dostosować się do wytycznych ogłoszonych przez Premiera i Episkopat Polski. Zgodnie z zarządzeniem księdza biskupa Romana Pindla we Mszach św. mogą uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencje danej Mszy św. 

3. Prosimy o rozwagę i dbałość o innych. Już nie tylko osoby starsze, osoby z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osoby zobowiązane do zachowania kwarantanny, kobiety w ciąży, osoby przewlekle chore, z obniżoną odpornością, osoby, które czują obawę przed zarażeniem, a także pracownicy służby zdrowia i innych służb zaangażowanych w akcjach mających na celu ograniczenie epidemii, ale WSZYSCY WIERNI są objęci dyspensą – oznacza to, że są zwolnieni z obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Dla tych osób będą transmitowane nabożeństwa przez media.

4. W ciągu tygodnia będą odprawiane Msze św. według stałego porządku (chyba, że władze podejmą inne decyzje). Bardzo prosimy aby na Msze św. przychodziły osoby, które prosiły o odprawienie Mszy św. Po wieczornych Mszach św. przed Najświętszym Sakramentem będziemy się modlić o ustanie epidemii.

5. W piątek zostaje odwołane nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. Koronkę do Bożego Miłosierdzia odprawimy po Mszy św. wieczornej.

6. Jest bardzo prawdopodobne, że pielgrzymka do Lwowa zostanie odwołana. Ma ten moment wstrzymujemy przyjmowanie wpłat.

7. Informuję, że w naszym kościele został ustawiony ozonator, który na co dzień służy do dezynfekcji łóżek rehabilitacyjnych.