Wraz z Biurem Pielgrzymkowym PATRON TRAVEL organizujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej „Śladami Chrystusa”.

Termin: 22 – 30 listopada 2019 r. Cena zależy od ilości uczestników (do 34 osób – 3770 zł., od 35 do 39 – 3670 zł.) 

Zapisy do końca lipca. Zapraszamy również osoby chętne z poza naszej parafii.

PROGRAM

ZIEMIA ŚWIĘTA ŚLADAMI CHRYSTUSA

22 – 30.11.2019 (9 dni, samolot)

1 dzień: KRAKÓW – TEL AWIW

Spotkanie na lotnisku w Krakowie o godz. 03.15. Wylot do Tel Awiwu o godz. 5.45. Lądowanie w Tel Awiwie o godz. 10.25. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przejazd do Jaffy: kościół św. Piotra, wieża zegarowa, spacer po mieście. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.
2 dzień: BETLEJEM – AIN KAREM
Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, kościele św. Katarzyny i Grocie Św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem, Menora i Kneset ( z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: CEZAREA NADMORSKA – G. KARMEL – KANA – NAZARET
Śniadanie. Przejazd do Cezarei – rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu – miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Przejazd do Hajfy. Wizyta na Górze Karmel: Grota Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Kana Galilejska – dla małżeństw odnowienie przysięgi małżeńskiej. Obiadokolacja i nocleg w Galilei.
4 dzień: J. GALILEJSKIE – KAFARNAUM – TABGA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – MAGDALA

Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabga – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Magdala – miejsce skąd pochodziła Maria Magdalena. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: GÓRA TABOR – SAMARIA – NABLUS

Śniadanie. Wjazd na G. Tabor – Bazylika Przemienienia. Przejazd przez Samarię. Zwiedzanie Sebastii. Postój przy Studni Jakubowej – miejsce spotkania Jezusa z Samarytanką. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień: JEROZOLIMA
Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: Kościół Św. Anny, Konwent Ecce Homo, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), Kalwaria, Bazylika Grobu Bożego. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.
7 DZIEŃ: HEBRON – HERODION – JEROZOLIMA

Śniadanie. Hebron (Makpela) – mauzoleum patriarchów pochodzące z czasów Heroda Wielkiego. Herodion – twierdza zbudowana przez Heroda Wielkiego. Góra Syjon: Opactwo Zaśnięcia i Wieczernik. Kościół św. Piotra In Galicantu. Ściana Płaczu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień: BETANIA – JERYCHO – KASER EL JAHUD MORZE MARTWE

Śniadanie. Przejazd do Betanii. Wizyta w Jerychu: postój pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Kaser El Jahud – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Postój nad Morzem Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień: JEROZOLIMA

Śniadanie. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Obiad. Transfer na lotnisko. Wylot do Krakowa o godz. 21.10. Przylot do Krakowa 00.05.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Cena zawiera: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż rejestrowany 23 kg., transfery autokarem; 9 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2 osobowe); 8 śniadań i 8 obiadokolacji i 1 obiad; opiekę przewodnika; ubezpieczenie: KL, NNW i choroby przewlekłe do 30.000 EUR; podatek Vat.

Cena nie zawiera: biletów wstępu i opłat związanych z realizacją programu 100 USD; napojów do obiadokolacji; posiłków i napojów na pokładzie samolotu, dodatkowego ubezpieczenia: kosztów rezygnacji; dopłaty do pokoju jednoosobowego 720 PLN; wydatków osobistych.

Przy zapisie należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek syryjskich i libańskich !

Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1 tel. +48 (22) 635 97 75, 7201983 fax +48 (22) 635 04 91

e-mail: biuro@patrontravel.pl , www.patrontravel.pl