W dniach 25-31 sierpnia 2016 r. odbyła się pierwsza parafialna kolonia „50 plus”. Miejscem wypoczynku „kolonistów” było Chłapowo nad polskim morzem.

Nasz pobyt nad morzem rozpoczęliśmy od zwiedzania Gdańska. Wpierw nasze kroki skierowaliśmy na Westerplatte, potem udaliśmy się do Katedry Oliwskiej, gdzie mieliśmy możliwość wysłuchania koncertu organowego. Kolejnym punktem był przepiękny Park Oliwski. Następnie udaliśmy się na gdańską starówkę. Nasz pobyt w Gdańsku zakończyliśmy mszą w kościele św. Brygidy.

W drugim dniu dopołudnie spędziliśmy nad morzem, a po południu udaliśmy się na Półwysep Helski.

W trzecim dniu udaliśmy się do Trójmiasta. Zwiedzaliśmy Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, następnie udaliśmy się do Sopotu i Gdyni.

 

W czwartym dniu udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. Następnie udaliśmy się do Władysławowa.

W piątym dniu udaliśmy się do Szymbarku, gdzie zwiedziliśmy bardzo ciekawe Centrum Edukacji i Promocji Regionu Kaszubskiego. Następnie modliliśmy się w Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie. Ostatnim punktem było opactwo Norbertanek w Żukowie.

W szóstym dniu udaliśmy na Wydmy oraz do Łeby. Dzień zakończyliśmy ogniskiem.

Siódmy dzień to już niestety był ostatni dzień naszej kolonii. Czas pożegnania z morzem i powrotu do domów.