W piątek, 24 czerwca 2016 r., o godzinie 21:30 (czyli tylko kilkanaście godzin po zakończeniu roku szkolnego) grupa 45 dzieci i młodzieży wraz z opiekunami wyruszyła na kolonię do Chłapowa. Jest to już 6 kolonia letnia organizowana w naszej parafii. Kolonistów pożegnał pan Minister Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, a błogosławieństwa na drogę udzielił ks. Proboszcz Piotr Sadkiewicz. Na miejsce kolonijnej przygody dzieci dowiózł autokar, który w ciągu roku obsługuje klub piłkarski drużyny Ekstraklasy – Piast Gliwice. Młodzi koloniści mogli więc poczuć się jak zawodowi piłkarze, choć niektórzy byli trochę zawiedzeni, bo woleli autobus innych klubów sportowych… Sam autobus na drodze wzbudzał sporą sensację.