Pan Jezus wiele razy ukazywał się św. Teresie. Przygotowywał ją do ważnych i wielkich zadań. Święta Teresa coraz częściej myślała, by zacząć życie bardziej surowe. Chciała żyć tak, jak żyli pierwsi karmelici, więcej pościć, modlić się w dzień i w noc. Wyobrażała sobie klasztor ubogi jak stajenka w Betlejem, w którym karmelitanki nie mają nic dla siebie. Zakochane w Panu Bogu spotykają się z Nim w ciszy i modlą się i w dzień, i w nocy za Kościół, za grzeszników, za świat.

[thaudio href=”http://www.mlodzi.com.pl/Strona/57.mp3″][/thaudio]

W Àvila powstał nowy klasztor, taki o jakim marzyła św. Teresa. Jego patronem został św. Józef.

 

Pytania:

1. Pod jakim wezwaniem był klasztor, który w Avila założyła św. Teresa?

2. Kto ułożył nową regułę dla życia zakonnego w tym klasztorze?

3. Co to jest klauzura?