W niedzielę, 31 sierpnia 2014 r., odbył się już X rodzinny rajd rowerowy, który zgromadził rzeszę 320 rowerzystów. W przebiegu i organizacji rajdu pomagało 50 osób. Tegoroczna trasa rajdu wiodła przez Leśną, Lipową, Twardorzeczkę, Wapiennik, Radziechowy. W agroturystyce Państwa Piecuch w Radziechowach na uczestników rajdu czekał posiłek: chleb ze smalcem, ogórki kiszone, kiełbasa, karczek i kaszanka z grila. Wśród młodych uczestników rajdu rozlosowano mini wyprawki szkolne ufundowane przez Pana Jana Górę z Siennej. Wśród dorosłych uczestników rajdu rozlosowano zdrową i smaczną nagrodę, którą stanowił worek świeżych marchewek. Rajd zakończyliśmy przy kościele w Leśnej.

Sponsorami tegorocznego rajdu byli: Żywiec-Zdrój, Zakłady Mięsne, Supermarket ROLL z Leśnej, Sołectwo Leśna, Sołectwo Sienna, Sołectwo Twardorzeczka, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pan Jan Góra z Siennej, Agroturystyka Jarosława Piecucha z Radziechów oraz nasza Parafia.

Organizatorami tegorocznego rajdu byli: Sołectwo Leśna, Sołectwo Sienna, Sołectwo Twardorzeczka, SP Sienna, OSP Sienna i OSP Leśna, LKS Leśna, Grupa AA i Rada Parafialna.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego rajdu, współorganizatorom oraz sponsorom i już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczny rodzinny rajd rowerowy.

O rajdzie przeczytaj także: serwis Katolickiej Agencji Informacyjnejstrona diecezji bielsko-żywieckiej, strona Gminy Lipowablog Lipowa i okolice oraz galeria Lipowa i okolice