W dniach 20-22 czerwca 2014 r. odbyła się parafialna pielgrzymka, w której uczestniczyło 49 osób.

Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku. Nasz pobyt w tym miejscu rozpoczęliśmy od mszy św. w kaplicy cudownego obrazu. Po mszy św. mieliśmy okazję poznać historię tego niezwykłego miejsca. Na koniec mogliśmy wysłuchać koncertu organowego. Kolejnym punktem pierwszego dnia naszej pielgrzymki był Zamość, gdzie podziwialiśmy „wzorcową architekturę renesansu”.

W drugim dniu pielgrzymowania udaliśmy się do Lublina, gdzie zwiedzaliśmy m.in. zamek, zabytkowe kamienice, katedrę. Po południu udaliśmy się do „urokliwego” Kazimierza Dolnego.

W ostatnim dniu naszej pielgrzymki zwiedzaliśmy Sandomierz, który większości kojarzył się z ojcem Mateuszem. W drodze powrotnej zwiedziliśmy pałac w Baranowie Sandomierskim.