Zachwycamy się naszym Wielkim Rodakiem – Janem Pawłem II. To zainteresowanie najczęściej zatrzymuje się na „wadowickich kremówkach”, miłych wspomnieniach, że „biskup Wojtyła” mnie bierzmował, że „spotkałem się z Papieżem i mam z Nim zdjęcie”… . Pozostajemy na zewnętrznych przeżyciach, mało interesując się tym co do nas mówił! Tak mało wnosimy w nasze życie z Jego nauczania.

Św. Jan Paweł II prosił nas między inymi o uruchomienie „wyobraźni miłosierdzia”. Z okazji kanonizacji, inspirowani „Iskrą Miłosierdzia” i chcąc uczcić naszego Świętego, postanowiliśmy zakupić 5 nowych łóżek rehabilitacyjnych dla obłożnie chorych. W ten sposób chcemy choć w małęj cząstecze dać iskierkę miłości osobom chorym i ich rodzinom. Te pięć łóżek nie przypadkowo są białe – będą przypominały papieskie szaty. Te łóżka to maleńki pomnik Jana Pawła II, wędrujący po osobach cierpiących, ale niosące nadzieję, ulgę i pomoc w cierpieniu.

3 łóżka ufundowali kapłani pracujący w naszej parafii, 2 łóżka dzieci przystępujące do I Komunii św.

Łóżka zasilą naszą parafialną wypożyczalnie sprzętu dla chorych. Od 2 maja 2014 roku mamy w wypożyczalni 35 łóżek rehabilitacyjnych.