W niedzielę, 21 lipca 2013 r., na mszy św. o godzinie 11:00 obchodziliśmy Uroczystość 40-lecia Kapłaństwa ks. Andrzeja Urbańskiego. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił były prezydent Tanzanii pan Benjamin Mkapa z żoną. Dzisiejsza uroczystość była dla całej naszej Parafii okazją, by podziękować Bogu za dar kapłaństwa naszego wielkiego Rodaka – ks. Andrzeja. Nasz Rodak przez 40 lat swojej posługi był szczególnym ambasadorem naszej Parafii, wpierw jako misjonarz w Tanzanii, a następnie przez 20 lat jako Generał Salwatorianów. Po mszy św. nastąpiło odsłonięcie pamiątkowej tablicy ku czci ks. Andrzeja Urbańskiego. Ks. Proboszcz oraz ks. Andrzej po mszy św. poświęcili parafialnego busa, który w ostatnich dniach służył jako limuzyna prezydencka, a na co dzień wykorzystywany jest do pracy duszpasterskiej z dziećmi i młodzieżą naszej Parafii.

Informację o 40-leciu ks. Andrzeja można przeczytać także tutaj.

Wywiad z ks. Andrzejem można przeczytać tutaj.

Artykuł o ks. Andrzeju w Gościu Niedzielnym tutaj.