św. Paweł Miki i Towarzysze

podobni do Chrystusa

Wiara zapoczątkowana przez św. Franciszka Ksawerego z dnia na dzień coraz bardziej się rozszerzała, zdobywając nowych wyznawców. W ciągu 30-lat w Japonii było już 200 tys. chrześcijan. Niestety z czasem rosnąca ilość wyznawców Chrystusa sprawiła, że władze coraz bardziej zaczęły się bać o Japonię, myśleli bowiem, że Europejczycy ewangelizujący ich kraj, w którymś momencie będą chciały go podbić. Zaczęły się prześladowania chrześcijan, które trwały ponad 100 lat. 5 lutego 1597 roku w Nagasaki zostało ukrzyżowanych 26 chrześcijan, wśród nich był św. Paweł Miki i dwóch ministrantów: 12-letni Luis Ibaraki oraz 13-letni Tomek Kozaki.

 

[thaudio href=”http://malygosc.pl/files/12/11/28/112692_07_sciezka_07.mp3„][/thaudio]

Pytania:

1. Jak nazywał się misjonarz, którzy pierwszy opowiedział Japończykom o Jezusie?

2. Dlaczego ludzie ginęli z powodu wiary w Jezusa?