Poszli w ciemno za Światłem

Wizerunek Jezusa z Cefalu

 

W poniedziałek rozpoczęliśmy tegoroczne roraty. 11 października 2012 r. papież Benedykt XVI rozpoczął w całym Kościele Rok Wiary. Jest to szczególny czas, który ma odnowić w nas naszą wiarę. Takimi przewodnikami wiary, podczas tegorocznych rorat będą dla nas ludzie którzy poszli w ciemno za Światłem – Jezusem Chrystusem. Szczególnym obrazem, który towarzyszy nam w Roku Wiary jest mozaika Jezusa z katedry w Cefalu, znajdującej się na Sycylii. Pierwsza msza roratnia była szczególnie przeżywana przez uczniów klas II, przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej, bowiem podczas niej nastąpiło poświęcenie krzyżyków i medalików.

Pytania:

1. Kiedy rozpoczął się Rok Wiary?

2. Na jakiej wyspie znajduje się mozaika Jezusa z Cefalu?

DSC_4156 DSC_4158 DSC_4159 DSC_4162 DSC_4164 DSC_4165 DSC_4168 DSC_4172