Już trzeci rok nasza parafia realizuje program PEAD.

car
Celem Programu jest dostarczanie, za pośrednictwem organizacji charytatywnych, gotowych artykułów spożywczych do osób najuboższych na terenie poszczególnych Państw Członkowskich UE. W roku 2012 pomocą żywnościową z naszej parafii zostało objętych 64 osoby (rodziny wielodzietne, osoby niepełnosprawne, osoby bezrobotne, rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej). W sumie od marca do grudnia 2012 r. rozdysponowaliśmy 4 tony 433 kg żywności, o wartości 15.456 zł. Wśród przekazanych produktów były: mleko, ser, żółty, ser topiony, olej, masło, herbatniki, kawa zbożowa, kasza gryczana, ryż, cukier, mąka, makaron, płatki kukurydziane, dżem, mielonka wieprzowa, koncentrat pomidorowy, klopsy w sosie pomidorowym, groszek z marchewką, kasza z warzywami. Parafia objęła pomocą te osoby, które nie zostały zakwalifikowane do pomocy żywnościowej przez GOPS, bo np. przekroczyły kilka złotych próg dochodów na osobę w gospodarstwie domowym.