W niedzielę 16 października, mieszkańcy Siennej wraz z całą wspólnotą parafialną przeżyli święto patronalne ku czci św. Jadwigi Sląskiej – Patronki wioski Sienna.

Sw. Jadwigę uczciliśmy w czasie uroczystości odpustowej na Siennej. Modlitwa rozpoczęła się na Placu 400-lecia Wsi Sienna, poświęceniem nowej figury św. Jadwigi, w miejsce zniszczonej przez chuliganów. Aktu poświęcenia dokonał ksiądz prałat Stanisław Podziorny, który przewodniczył sumie odpustowej odprawionej w kościele parafialnym w Leśnej. W kazaniu ksiądz sumista odnosząc się do postaci Patronki pytał o „co zapytałaby nas dziś żyjących Polaków św. Jadwiga?” Ukazując patriotyzm naszej Patronki kaznodzieja pytał o nasz patriotyzm, o naszą religijność, o naszą wierność małżeńską, o nasz szacunek dla kapłaństwa.