W sobotę 25 czerwca z naszej parafii wyrusza 46 osobowa pielgrzymka na Ukrainę. Organizatorem pielgrzymki jest Biuro Podróży Beskid Trans z Żywca.

Program parafialnej pielgrzymki Leśna – Ukraina – Krym: 

25 czerwca – 07 lipca 2011r.

Lwów – Poczajów – Jałta – Kamieniec Podolski – Chocim – Tarnopol

 25.06.2011 r. godz. 4.10 – pakowanie bagaży, godz. 4.30 – Msza św., godz. 5.00 – wyjazd z Leśnej w kierunku Przemyśla. Przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej. Przyjazd do Lwowa. Zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego. Obiadokolacja i nocleg koło Lwowa.

 26.06.2011 r. – śniadanie, wyjazd do Poczajowa, ( Ławra Uspieńska – najważniejsze Sanktuarium Maryjne Ukrainy, zespół cerkwi ze wspaniałymi mozaikami). Przejazd na obiadokolację i nocleg koło Humania.

 27.06.2011 r. śniadanie. Przejazd na Krym . Obiadokolacja i nocleg w Sudaku..

 28.06.2011 r. śniadanie. Zwiedzanie „Nowego Świata”, Carska Ścieżka, „Groty Szaliapina”, Zbójnicka Zatoka na Przyl. Kapczik (rafa koralowa). Zwiedzenie twierdzy genueńskiej z XIV w. w Sudaku. Spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg.

 29.06.2011 r.  śniadanie . Wyjazd do Jałty -pałacu w Massandrze (od zewnatrz), letnia rezydencja carska w Liwadii , Jaskółczego Gniazda – symbol Krymu.Pałac Woroncowa (carskiego namiestnika) w Ałupce, wyjazd kolejką linową na Aj-Petri .Obiadokolacja i nocleg.

 30.06.2011 r. – śniadanie. Przejazd do Bakczysaraju – dawnej stolicy Chanatu Krymskiego, zwiedzanie pałacu Chanów Krymskich, męskiego klasztoru Uspeńskiego, skalnego miasta Czufut – Kale. W drodze powrotnej postój na przełęczy Łaspińskiej – cerkiew Bożego Narodzenia. Obiadokolacja. Nocleg.

01.07.2011 r.  – śniadanie , czas wolny plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

 02.07.2011 r. śniadanie. Wyjazd z Krymu. Popołudniu przyjazd do Odessy, spacer po mieście – nadmorski bulwar, Potiomkińskie schody, pasaż handlowy, opera. Obiadokolacja i nocleg.

 03.07.2011 r.  – śniadanie. Przejazd do Kamieńca Podolskiego. Po drodze krótki postój w Winnicy. Obiadokolacja i nocleg.

 04.07.2011 r. śniadanie. Zwiedzanie miasta Kamieniec Podolski (Zamek i forteca Kamieniecka, Katedra Św. Piotra i Pawła, Cerkiew św. Grzegorza, Kościół św. Michała, Kościół Trinitaży, Dzielnica Ormiańska), Chocim (twierdza i pola dwóch wielkich XVII w. bitew) , Okopy św. Trójcy (forteca zbudowana w czasach, gdy Podole należało do Turcji). Obiadokolacja i nocleg.

 05.07.2011 r.  śniadanie. Przejazd przez Skałę Podolską (ruiny twierdzy z XIV w) do Trembowli
( rynek, kościół św. Piotra i Pawła , obronny klasztor Karmelitów ). Popołudniu przyjazd do Tarnopola (kościół Dominikanów, cerkiew narodzenia Pańskiego z płaczącą ikoną , zamek Tarnowskich). Wieczorem obiadokolacja i nocleg w Lwowie.

 06.07.2011 r. śniadanie. Zwiedzanie Lwowa (Sobór św. Jura, Wysoki Zamek, kościół Dominikanów, Cerkiew Wołoska, katedra ormiańska, Opera, Aleja Wolności). Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

 07.07.2011 r. śniadanie, zwiedzanie Lwowa c.d. ( Stare Miasto – Katedra, Kaplica Boimów, Rynek, Pomnik Mickiewicza). Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Leśnej ok. godz. 23.00.