W dniu 4 listopada – czwartek o godz. 17.27 (dane z monitoringu) doszło do próby włamania się na plebanię. Działo się to gdy księża byli w kościele na nabożeństwie. Po zakończonym nabożeństwie ksiądz proboszcz udał się w kierunku budynku gospodarczego celem zamknięcia kur. Po wejściu za budynek plebanii zobaczył drabinę przystawioną do okna na piętrze i stojącego na niej wysokiego, ubranego na czarno z zakrytą twarzą (prawdopodobnie kominiarka) mężczyznę. Ksiądz zaczął krzyczeć „złodziej”. Włamywacz zeskoczył z drabiny i zaczął uciekać biegnąc w stronę księdza. Włamywacz miał w ręku metalowe narzędzie (prawdopodobnie łom, którym wyważył okno), którym próbował uderzyć księdza w głowę, co na szczęście się mu nie udało. Sprawcy udało się zbieć w kierunku rzeki.

Przekazuję tę informację aby zdementować przeróżne wersje napadu. Informuję, że wiele informacji znajdujących się w mediach nie pochodzą ode mnie! Jest to sesnacyjna twórczość dziennikarzy.  

Przy tej okazji bardzo dziękuję Policjantom z Komisariatu w Łodygowicach za bardzo szybką interwencję.

                                                                                                   ks. Piotr Sadkiewicz