Tradycją ostatniej niedzieli wakacji w naszej parafii jest organizowanie Parafialnego Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Odbywa się on dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu organizacji z naszej parafii i sponsorów, w tym: Sołectwa Leśna, Sołectwa Sienna, Szkoły Podstawowej w Leśnej, Szkoły Podstawowej w Siennej, OSP Sienna, LKS Leśna, Grupa AA z Leśnej, Rady Parafialnej, Stadniny Koni Na Grojcu. W tegorocznym rajdzie mimo fatalnej, deszczowej pogody wzięło udział ponad 180 osób.
Rajd rozpoczął się w strugach ulewnego deszczu uroczystością poświęcenia nowego budynku socjalnego LKS Leśna.

 

 

Przed rozpoczęciem Rajdu odbyło się pświęcenie rowerów i błogosławieństwo rowerzystów. Poświęcenie zostało wsparte obfitymi opadami deszczu z nieba.

I ruszyli mimo ulewnego deszczu…

i dojechali do celu … mokrzy, brudni ale uśmiechnięci!

A na szczycie Grojca czekała na nas wyborna uczta! Palece lizać!!! (dziękujemy sponsorom: Zakładom Mięsnym z Żywca, Cukierni „Alicja”, Radzie Parafialnej, Stadninie Koni).

A jak pojedli, to trzeba było zbić kalorie. Zabaw, konkursów i zawodów było sporo. Walka sołtysów, przeciąganie liny, rzut kaloszem, wyścigi taczek. Nagrodami były nie tylko wyprawki szkolne ale i całusy pięknych dziewczyn!.

 

Rajd rozpoczął się w strugach deszczu. Powrót do Leśnej odbył się w przy pieknym słońcu i z takimi widoczkami

 

Kto nie był niech żałuje, ale za rok znów będzie koniec wakacji!
A o rajdzie można także przeczytać na :
http://diecezja.bielsko.pl/wiadomosci/2873,lesna_rodziny_na_rowerach_pozegnaly_wakacje