III NIEDZIELA ADWENTU

15 grudnia 2013 r.

1. W piątek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Czuwanie przy relikwiach Świętej Faustyny i św. Mikołaja rozpoczniemy w godzinę śmierci Chrystusa – o godz. 1500 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zgodnie z objawioną przez Chrystusa prośbą, a zapisaną w „Dzienniczku” przez św. Faustynę, czuwanie w godzinie śmierci naszego Zbawiciela będziemy kontynuować modlitwą Drogi Krzyżowej i adoracją Krzyża, którą rozpoczniemy o godz. 1530. Na godz. 1630 zapraszamy na cichą adorację Najświętszego Sakramentu a na 1645 na modlitwę różańcową (na to czuwanie szczególnie zapraszamy Róże Różańcowe). Na godz. 1730 zapraszamy na Mszę św. roratnią.

2. Kolędę – wizytę duszpasterską rozpoczniemy od 27 grudnia od Leśnej górnej od strony Kamieńca. Program kolędy jest na stronie internetowej parafii w zakładce „OGŁOSZENIA”.

3. Opłatki można jeszcze nabyć u Pana Kościelnego w zakrystii lub Pana Organisty na chórze.

4. Spowiedź parafialna przed świętami Bożego Narodzenia będzie w poniedziałek – 23 grudnia.

5. W przyszłą niedzielę Dzieci Maryi będą rozprowadzały wykonane przez siebie stroiki świąteczne. Dochód przeznaczą na cele swojej grupy, w tym na wyjazd na wakacje.

II NIEDZIELA ADWENTU

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

8 grudnia 2013 r.

1. Zapraszamy do udziału w roratach, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 1730.

2. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcję pomocy dla Kościoła na wschodzie. Dowolne ofiary do puszek zbierają ministranci przy wyjściu z kościoła.

3. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia:

• w piątek – wspomnienie św. Łucji

• w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża

4. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w sobotę 14 grudnia w od godz. 800 do 1100. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

5. Spowiedź parafialna przed świętami Bożego Narodzenia będzie w poniedziałek – 23 grudnia.

6. Na stronie internetowej naszej parafii w zakładce ‚Ogłoszenia” jest już rozpisana wizyta duszpasterska – kolęda.

7. W przedsionku kościoła można jeszcze nabyć świece CARITAS.

8. W przyszłą niedzielę Dzieci Maryi będą rozprowadzały wykonane przez siebie stroiki świąteczne. Dochód przeznaczą na cele swojej grupy, w tym na wyjazd na wakacje.

9. Dziękujemy górnikom z naszej parafii za ofiarę 340 zł., za którą zakupimy materac przeciwodleżynowy do naszej parafialnej wypożyczalni.

10. Składam serdeczne podziękowania współorganizatorom wczorajszej uroczystości ku czci św. Mikołaja. Dziękuję nauczycielom i dzieciom ze szkół z Leśnej i Siennej. Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów. Sportowcom i Zarządowi LKS Leśna, strażakom z Siennej za przeprowadzenie pokazu ogni sztucznych, Policji i strażakom z OSP Leśna za zabezpieczenie ruchu drogowego. Panu Organiście za nagłośnienie. Radzie sołeckiej z Siennej za scenę. Paniom z KGW Leśna za placki dla dzieci, młodzieży – oazie, lektorom i wolontariuszom z Gimnazjum za obsługę techniczną. Panom Mikołajom, Aniołkom i Diabełkom za poświęcenie swojego czasu i włączenie się do wspólnej zabawy. Panu Łukaszowi Kubicy za powóz i zaprzęg. Podziękowania dla elektrowni za wyłączenie oświetlenia ulicznego na czas pokazu ogni sztucznych. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji imprezy, bardzo dziękuję za bezinteresowną pracę i zaangażowanie. Wszystkim za liczny udział. Podziękowania kieruję też do 2 anonimowych sponsorów.

PLAN KOLĘDY 2013/14

27.XII. – piątek – od godz. 0900

• Leśna górna od str. Kamieńca (od Anieli Łodziana do Anieli Kubica) – ks. Ł

• Leśna górna od str. Kamieńca (od Cecylii Stefko do Organisty) – ks. P