Wydarzenia - archiwum

15 czerwiec 2003

Uroczystości nadania imienia ks. Jana Twardowskiego Szkole Podstawowej w Siennej

Msza św. pod przewodnictwem ks. Infułata Władysława Fidelusa

2 czerwiec 2003

Prymas Tanzanii ks. kard. Polikarp Pengo sprawuje msze św. dla wiernych z Leśnej

31 maj 2003

Prezydent Tanzanii Pan Benjamin Mkapa z rodziną oraz Prymas Tanzanii ks. kardynał Polikarp Pengo w Leśnej

Udział w nabożeństwie majowym

Na zakończenie nabożeństwa ks. kard. Pengo udziela błogosławieństwa

Pan prof. Czesław Dźwigaj zapoznaje Gości z polichromią w kościele

Goście udają się na kolację

Pan Prezydent wpisuje się do księgi pamiątkowej

21 lipiec 2002 r.

W związku z dramatyczną sytuacją w Bankach Krwi, Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach wraz z Parafialnym Klubem Honorowych Dawców Krwi, przeprowadziły w naszej parafii kolejną - 6 akcję krwi. Krew oddało 115 osób, dzięki czemu Bank wzbogacił się o 51, 750 l. krwi.

19 kwiecień 2002 r.

Uroczystości II rocznicy instalacji relikwii św. Faustyny i rozpoczęcia nabożeństw ku czci Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwa prowadziły Siostry MB Miłosierdzia z Krakowa Łagiewnik, a Mszy św. rocznicowej przewodniczył ks. Biskup Tadeusz Rakoczy.

Nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia

Msza św. rocznicowa

Procesja z relikwiami św. Faustyny

16 kwiecień 2002 r.

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przeprowadził akcję badań mammograficznych. W bezpłatnym badaniu wzięło udział 53 kobiet.

1 i 2 listopada 2001 wspólnotę św. Michała Archanioła w Leśnej poraz 5 odwiedził ks.Kard. Polikarp Pengo z Tanzanii. Wraz z wiernymi modlił się nad grobami zmarłych, szczególnie pochylając się nad mogiłami zmarłych rodziców kapłanów pracujących w Tanzanii.

1 listopad 2001r.

Msza św. w kościele w Leśnej

Modlitwa na cmentarzu

Nad grobem śp.Ojca ks. Andrzeja Urbańskiego

Nad grobem śp. ks. prałata Eugeniusza Kawy

2 listopad 2001r.

Msza św. dla Służby Liturgicznej z Leśnej

2 wrzesień 2001

W parafii zostaje przeprowadzona IV Akcja Krwi. Pada kolejny rekord Żywiecczyzny.

19 listopad 2000

Ogród plebański w Leśnej zdobywa wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Gościa Niedzielnego" na najpiękniejszy ogród.

31 maj 2000

Dla upamiętniania Roku Jubileuszowego 2000 chrześcijaństwa zastała wybudowana kapliczka NMP.

Poświęcenia dokonano na zakończenie nabożeństw majowych

31 marzec 2000

Obraz "Jezu ufam Tobie" rozpoczyna peregrynację po rodzinach naszej parafii.

31 marzec 2000

Ks. Bp. Tadeusz Rakoczy dokonuje poświęcenia nowych ołtarzy oraz instaluje relikwie św. Faustyny. Rozpoczęcie comiesięcznych nabożeństw ku czci Bożego Miłosierdzia.

29 wrzesień 1998

19 wrzesień 1998

Uroczystość 25-lecia święceń kapłańskich ks. Andrzeja Urbańskiego SDS - Generała Zgromadzenia Księży Salwatorianów.

19/20 sierpień 1998

Kopia obrazu Jasnogórskiego nawiedza parafię.

2 sierpień 1997

Nasz kościół staje się Katedrą - ks. Bp. Adam Śmigielski udziela święceń kapłańskich ks. Dariuszowi Łodzianie - misjonarzowi w Wenezueli.